Цвіль – це грибок, що складається з великої кількості організмів, які знаходяться назовні та є дуже корисними для навколишнього середовища завдяки своїй здатності розщеплювати рослинні та тваринні речовини. Однак цвіль може спричинити цілу низку проблем у вашому домі. Будучи грибком, цвіль виділяє спори, які потім можуть бути транспортовані у ваш будинок такими шляхами:
- двері
- вікна
- вентиляційні отвори
- навіть на домашніх улюбленцях
У кутку кімнати, в ніші під підвіконням або на з’єднаннях вікна – у цих місцях зазвичай розвивається цвіль. Зараження часто можна виявити неозброєним оком, коли з’являються темні плями. Тоді цвіль вже може вплинути на суть будівлі та здоров’я мешканців. Кожен, хто знає, як розвивається цвіль, має шанс завчасно запобігти цьому - шляхом структурних змін або оптимального опалення та вентиляції.
Зародки та спори цвілі всюди, вони є частиною нашого природного середовища. Якщо вони знаходять відповідне середовище для розмноження і додають достатню кількість вологи протягом певного періоду часу, утворюється видима цвіль. Інші мікроорганізми та бактерії швидко приєднуються, дозволяючи цвілі рости в різних кольорах і формах.
Якщо у домі проживає сім’я із чотирьох осіб, вони щодня виробляють в середньому 10 літрів вологи. Прийняття душу, приготування їжі, прання одягу - все створює вологу, навіть потовиділення і видих. Останні добре видно в холодну пору року. Якщо вранці відкрити вікна в спальні, холодна зовнішня скляна поверхня вікна відразу запотіє. Цю вологу слід ретельно провітрювати. Інакше вона конденсуватиметься на холодних поверхнях із подальшим зростанням цвілі.
Із цвіллю треба боротися. Найголовніше – усунути причини її появи, тому що засоби проти цвілі мають лише короткочасний ефект і часто лише поверхневий. Вони відбілюють плодове тіло цвілі, але не руйнують серцевину. Якщо в зовнішніх умовах нічого не зміниться, цвіль повернеться через кілька тижнів.
Що потрібно зробити, аби ефективно побороти цвіль ?
- подбайте про теплоізоляцію стін
- регулярно провітрюйте кімнати
- зменшіть появу вологості, спричинену сушінням білизни
- тримайте стіни сухими
- уникайте на стінах шпалер або емульсійної фарби
- дотримуйтеся мінімальної відстані (10-15см) між меблями та стінами
- підтримуйте відносну вологість (не вище 65%)
Що цвіль може зробити з вашим здоров'ям ?
Життя в будинку, де є цвіль, може вплинути на ваше фізичне та психічне здоров’я. Цвіль може спровокувати різні проблеми зі здоров’ям, такі як респіраторні інфекції, загострення астми, депресія, алергічні реакції, хрипи, чхання та кашель.
Це може впливати на певні групи людей більше, ніж на інші, наприклад
- літні люди
- немовлята та діти
- люди з існуючими проблемами шкіри, такими як екзема
- люди з проблемами дихання, такими як алергія та астма
- люди з ослабленою імунною системою, наприклад, ті, хто проходить курс хіміотерапії.
Загальні симптоми впливу цвілі дуже схожі на ознаки застуди і часто проявляються у вигляді чхання, утрудненого дихання, свербіння або сльозотечі в очах, болю в горлі та кашлю.
Цвіль живиться мертвими органічними речовинами, такими як папір, дерево, шпалери, клейстер, силікон, фарба, текстильні волокна тощо. Якщо з цвіллю не боротися відповідними засобами, це може призвести до серйозних наслідків для здоров'я. Захворювання дихальних шляхів і порушення сну часто викликані зараженням цвіллю. Визначення причини завжди має бути головним пріоритетом. У важких випадках ви в безпеці, звернувшись до фахівця.
Регулярне прибирання, витирання пилу та очищення є важливими для запобігання розвитку грибка. Обов’язково регулярно мийте та чистіть органічні матеріали, очищайте дерев’яні поверхні та замінюйте все, що зроблено з картону. Не забувайте регулярно міняти штори для душу, щоб усунути сплячі спори та зменшити ймовірність повернення цвілі.
Пам’ятайте, що прибирання та підтримка квартири сухими є одними з найефективніших порад проти зараження цвіллю. Клінінгова компанія «БРУД-НІ» забезпечить вашу оселю чистотою та свіжістю за допомогою послуг генерального чи регулярного прибирання в Івано-Франківську. Тому, що чистота – це запорука вашого здоров’я насамперед.